Posted on
http://suplementydiety.net/ ealergia.com.pl

Popularną alternatywą dla syntetycznych substancji leczniczych są produkty ziołowe, pochodzenia roślinnego. Od tysięcy lat zioła były wykorzystywane w medycynie, a ich działanie lecznicze jest w wielu przypadkach udowodnione – niektóre z nich mogą regulować gospodarkę hormonalną, inne – działać pozytywnie na układ nerwowy, polepszać samopoczucie czy też łagodnie uspokajać i oddziaływać nasennie. Dlatego firmy farmaceutyczne zaczęły także korzystać z dóbr natury, wykorzystując ekstrakty ziołowe, tworząc skuteczne leki dostępne bez recepty.

Istotną cechą preparatów ziołowych jest fakt, że są naturalne i bezpieczne dla pacjenta. Nie ma takiego ryzyka skutków ubocznych, jak w przypadku syntetycznych substancji leczniczych. Co więcej, preparaty ziołowe nie są tak obciążające dla wątroby. Żeby zadziałały, trzeba jednak zażywać je regularnie – dłużej trwa czas oczekiwania na działanie.

Wśród naturalnych produktów przygotowywanych z ziół można odnaleźć preparaty takie jak: suplementy diety wspomagające odchudzanie, leki polepszające działanie układu trawiennego, ziołowe suplementy oddziałujące pozytywnie na wygląd włosów, skóry i paznokci, a także takie, które zwiększają odporność. Preparaty ziołowe uzupełniają niedobór minerałów, są jednocześnie na tyle łagodne, że nie trzeba tak bardzo liczyć się z problemami po zażyciu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *