Posted on
erak.com.pl

Coraz częściej, z powodu obniżonej odporności, dopadają nas nagłe choroby i dolegliwości, które nie są zbyt poważne, a utrudniają codzienne funkcjonowanie. Przeziębienie, alergia, osłabienie organizmu albo bóle menstruacyjne, to tylko niektóre z problemów, które dotykają nas przynajmniej kilka razy w roku. W takich wypadkach, zanim udamy się do lekarza, warto spróbować skorzystać z leków bez recepty, które znajdują się w asortymencie każdej apteki.

Bez recepty można zakupić wiele preparatów. W tej kategorii leków produkty generyczne są na porządku dziennym, a porady, który z nich wybrać, udzieli nam farmaceuta – opierając się na swojej wiedzy dobierze dawkę i rodzaj substancji aktywnej.

Najpopularniejszymi środkami dostępnymi bez recepty, nie tylko w aptekach, ale także w wielu marketach i punktach aptecznych, są leki przeciwbólowe czy przeciwzapalne, a także witaminy (z witaminą C na czele) i suplementy diety (multiwitaminy). Preparaty przeciwbólowe zawierają zazwyczaj ibuprofen albo paracetamol, a jeśli ich celem jest zminimalizowanie bólu głowy, mogą także zawierać kodeinę oraz kofeinę, która podniesie ciśnienie tętnicze. Jeżeli masz wiele leków, które bierzesz, niezbędne mogą być pojemniki na leki, które pomogą Ci niczego nie zgubić, ale także, nie zapomnieć o kolejnej dawce. 

Popularne są także środki zwalczające objawy przeziębienia i grypy. Te produkty opierają się zwykle o syntetyczne substancje przeciwzapalne, preparaty obkurczające śluzówkę i przeciwkaszlowe. Jeśli chodzi o suplementy diety, mowa tu o różnorakich zestawach witamin i minerałów, które uzupełniają składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Co więcej, można w aptece z własnej woli zakupić produkty działające łagodnie uspokajająco lub nasennie, oparte o substancje roślinne, pochodzące np. z ziół. Stosowane zgodnie z ulotką i regularnie mogą pomóc nam opanować nerwy w trudnych sytuacjach. Jest to dobre rozwiązanie dla osób impulsywnych oraz tych, które łatwo panikują.

Bez recepty można w aptekach zakupić także dermokosmetyki, produkty higieniczne, a także produkty niezbędne do udzielenia pierwszej pomocy czy opatrywania ran.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *