Posted on
https://sinupret.pl/ erak.com.pl

Coraz częściej, z powodu obniżonej odporności, dopadają nas nagłe choroby i dolegliwości, które nie są zbyt poważne, a utrudniają codzienne funkcjonowanie. Przeziębienie, alergia, osłabienie organizmu albo bóle menstruacyjne, to tylko niektóre z problemów, które dotykają nas przynajmniej kilka razy w roku. W takich wypadkach, zanim udamy się do lekarza, warto spróbować skorzystać z leków bez recepty, które znajdują się w asortymencie każdej apteki.

Bez recepty można zakupić wiele preparatów. W tej kategorii leków produkty generyczne są na porządku dziennym, a porady, który z nich wybrać, udzieli nam farmaceuta – opierając się na swojej wiedzy dobierze dawkę i rodzaj substancji aktywnej.

Najpopularniejszymi środkami dostępnymi bez recepty, nie tylko w aptekach, ale także w wielu marketach i punktach aptecznych, są leki przeciwbólowe czy przeciwzapalne, a także witaminy (z witaminą C na czele) i suplementy diety (multiwitaminy). Preparaty przeciwbólowe zawierają zazwyczaj ibuprofen albo paracetamol, a jeśli ich celem jest zminimalizowanie bólu głowy, mogą także zawierać kodeinę oraz kofeinę, która podniesie ciśnienie tętnicze.

Popularne są także środki zwalczające objawy przeziębienia i grypy. Te produkty opierają się zwykle o syntetyczne substancje przeciwzapalne, preparaty obkurczające śluzówkę i przeciwkaszlowe. Jeśli chodzi o suplementy diety, mowa tu o różnorakich zestawach witamin i minerałów, które uzupełniają składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Co więcej, można w aptece z własnej woli zakupić produkty działające łagodnie uspokajająco lub nasennie, oparte o substancje roślinne, pochodzące np. z ziół. Stosowane zgodnie z ulotką i regularnie mogą pomóc nam opanować nerwy w trudnych sytuacjach. Jest to dobre rozwiązanie dla osób impulsywnych oraz tych, które łatwo panikują.

Bez recepty można w aptekach zakupić także dermokosmetyki, produkty higieniczne, a także produkty niezbędne do udzielenia pierwszej pomocy czy opatrywania ran.

https://www.formeds.com.pl/cat/125/Metabolizm-homocysteiny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *