Posted on
jak pozbyć się hemoroidów raz na zawsze

Dolegliwością, z którą zmagamy się kilka razy do roku, są różnego rodzaju przeziębienia i schorzenia grypopodobne. W przypadku takich chorób, lekarz nie zapisze nam antybiotyku, lecz raczej zaleci tygodniowy odpoczynek i zażywanie preparatów służących zminimalizowaniu objawów przeziębienia. Wtedy czas udać się do apteki i zakupić łagodne leki bez recepty: syropy, tabletki obniżające gorączkę i przeciwbólowe, coś redukującego kaszel i katar. Takie pojemniki na leki na przeziębienie są dostępne w każdej aptece bez recepty, a polecić może je nam lekarz albo farmaceuta, możemy też wybrać je sami.

Szukając zestawu leków na przeziębienie, warto zacząć od rozpuszczalnego środka działającego wielopoziomowo. Najlepiej jest wybrać lek, który zawiera kilka różnych substancji – przeciwbólową i przeciwgorączkową, redukującą zatkany nos i kaszel. Zaletą takiego rozwiązania jest pewność, że substancje aktywne zawarte w preparacie nie będą upośledzać nawzajem swojego działania.

Oprócz takiego działającego ogólnie preparatu, należy zainwestować w tabletki do ssania, które przyniosą ulgę podrażnionemu od kaszlu gardłu. Na rynku jest mnóstwo takich preparatów i to od nas zależy, który najbardziej nam odpowiada. Oprócz tego typu tabletek, można wybrać spray do gardła, który zredukuje ból na kilka godzin.

Innym środkiem bez recepty przydatnym w leczeniu objawów przeziębienia są krople hyabak ud. Ta forma podania substancji aktywnej, która oczyszcza zatoki oraz zmniejsza obrzęk śluzówki, jest niezwykle wygodna i praktyczna. Co więcej, jeśli zastosujemy ją równolegle z preparatem do picia lub w tabletkach, podwoimy jej działanie i może ona zacząć działać szybciej i skuteczniej.

Przeziębienia i schorzenia grypopodobne są niestety zmorą naszych czasów. Nasza obniżona odporność niestety sprawia, że nawet wahania pogodowe czy krótki kontakt z inną zakatarzoną osobą prowadzą do poważniejszych problemów zdrowotnych. Mamy jednak, całe szczęście, środki, które pomogą nam normalnie funkcjonować nawet w chwili choroby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *